Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 14.01.2017 13:41 Publikacja: 14.01.2017 13:11
Foto: Bloomberg
Jeden z tej szóstki, Oliver Schmidt, został aresztowany na lotnisku w Miami, gdy wracał z urlopu na Kubie. Sędzia orzekł osadzenie go w areszcie bez możliwości zwolnienia go za kaucją, adwokaci zamierzają odwołać się od tej decyzji. Pozostała piątką przebywa nadal w Niemczech.
Konstytucja Niemiec przewiduje, że obywateli tego kraju można wydać wyłącznie do innego kraju UE albo w celu postawienia ich przed sądem międzynarodowym. Wyjazd z Niemiec może jednak narazić członków kierownictwa grupy samochodowej na ryzyko ekstradycji do Stanów.
Największa od 2009 r. liczba firm w Niemczech ogłosiła upadłość. Lepsze od oczekiwań dane o produkcji przemysłowej i eksporcie w listopadzie nie wpłynęły na prognozy dla gospodarki całego kraju, które wciąż są złe.
Serbskie Air Serbia i uzbeckie Qanot Sharq znacznie zmniejszyły siatkę swoich rosyjskich połączeń. A azerski AZAL skasował wszystkie rejsy z Baku do Kazania.
Polska jest na siódmym miejscu na świecie w rankingu mocy narodowych paszportów. Czerwona książeczka z orłem w koronie pozwala na wjazd bez wizy do 188 krajów. Słabsze są paszporty m.in. Czech, Węgier czy USA.
Jest czwartek, 9 stycznia na „Twój Biznes” codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dzisiaj omówimy propozycję Trumpa dotyczącą zwiększenia wydatków na obronność w NATO, uniezależnienie Europy od rosyjskiego gazu, nowe sankcje administracji Bidena oraz współpracę Polski z krajami bałtyckimi w zabezpieczeniu systemu energetycznego.
Podstawowy problem z wypowiedziami amerykańskiego prezydenta elekta, w których domaga się zwiększenia wydatków na obronność przez europejskich sojuszników, leży w tym, że… akurat w tym wypadku ma rację.
Aptera Motors pokazała nowatorski projekt elektrycznego samochodu, który bezpośrednio zasila energia słoneczna. Auto może zapoczątkować nowy trend w motoryzacji. Ustawiła się już po nie kolejka chętnych.
Tylko niespełna 18 proc. rynku nowych autobusów zarejestrowanych w Polsce w pierwszych 11 miesiącach 2024 r. miało napędy alternatywne.
Branża dóbr luksusowych przeżywa w ostatnich miesiącach spowolnienie. Są jednak segmenty tego rynku, na którym nie widać objawów kryzysu.
Branża samochodowa musi zmierzyć się z szeregiem złożonych problemów, jak nowa norma spalin czy słaba sprzedaż samochodów elektrycznych. Szczególnie europejskim markom może być ciężko bezproblemowo przejść przez ten rok.
Instytucje odpowiedzialne za realizację programu „Polska–Słowacja” ogłosiły dwa nabory wniosków. Łącznie dają one szansę pozyskania blisko 3,5 mln euro dotacji. Wnioski o wsparcie można składać do końca lutego.
Obowiązujące od początku roku nowe limity emisji spalin, w praktyce nie do spełnienia przez producentów, będą skutkować wysokimi karami, a w konsekwencji wzrostem kosztów produkcji.
Ruszają największe targi elektroniki użytkowej CES 2025 w Las Vegas. Giganci technologii i innowatorzy pokażą, jakie rozwiązania, poza AI, mogą podbić świat. W tym gronie są i Polacy.
Pekin planuje ograniczyć eksport technologii wykorzystywanej do wydobywania minerałów kluczowych dla rozwoju elektroniki i przemysłu motoryzacyjnego. To efekt eskalacji wojny technologicznej i handlowej Chin z USA.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas