Aktualizacja: 29.07.2017 11:04 Publikacja: 29.07.2017 11:00
Foto: Bloomberg
Komisja Europejska i niemiecki urząd wyjaśniają, czy VW, Porsche, Audi, BMW i Daimler spotykały się dla omawiania dostawców, cen i norm działając na niekorzyść zagranicznych firm samochodowych.
Dokumenty przekazane w tym tygodniu są siódmą porcją dotyczącą podejrzeń o antykonkurencyjne postępowanie, jakie organy konkurencji otrzymały od czerwca 2016 — twierdzi niemiecki tygodnik w wersji elektronicznej. Bosch miał pomagać firmom w ustaleniu strategii dozowania płynu filtrującego emisję spalin diesli AdBlue, aby pomóc w zmniejszeniu jego zużycia — dodał tygodnik.
Średni audytorzy badają już ponad połowę spółek giełdowych. Natomiast udział wielkiej czwórki systematycznie spada. To skutek zmian regulacyjnych oraz problemów firmy Deloitte po aferze GetBacku. Widać też wzrost cen za badania. Będą dalej rosły.
Pracujący przez aplikacje boją się, że nowe unijne regulacje sprawią, iż przyjmowanie zleceń przestanie się im opłacać. Ostrzegają nawet, że zrezygnują z takiej pracy. Z kolei firmy korzystające z ich usług wieszczą znaczący wzrost cen.
Jako jeden z liderów branży czujemy się zobowiązani do wyznaczania standardów i podejmowania ambitnych zobowiązań. Naszym nadrzędnym celem jest osiągnięcie zerowej emisji netto w całym łańcuchu dostaw do 2040 roku – mówi Dagmara Piasecka-Ramos, prezes PepsiCo w Polsce.
W ślad za Unią Europejską także Wielka Brytania nałożyła w poniedziałek, w trzecią rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, nowe sankcje. Są najmocniejsze od początku wojny. Uderzają w 14 rosyjskich kleptokratów, dziesiątki firm i tankowców floty cieni. Biją też w chińskich, północnokoreańskich, tureckich, tajskich, indyjskich i kirgiskich pomocników Putina.
Gaśnie ostatnia nadzieja na ratunek dla istniejącego od 1860 roku Zakładu Porcelany Stołowej „Karolina” w Jaworzynie Śląskiej. Druga próba sprzedaży zakładu w całości zakończyła się fiaskiem. Syndyk rozpocznie teraz sprzedaż majątku w częściach.
Polski rynek motoryzacyjny przechodzi dynamiczne zmiany, a liczba rejestracji pojazdów niskoemisyjnych bije kolejne rekordy. W 2024 roku liczba nowo zarejestrowanych samochodów hybrydowych wzrosła o 34,63%, osiągając 197 951 sztuk, podczas gdy rejestracje pojazdów elektrycznych wyniosły 23 445 sztuk, notując niewielki spadek o 1,69% względem 2023 roku.
W ciągu jednego tylko roku sprzedaż samochodów osobowych chińskich marek podskoczyła w Polsce prawie siedemdziesięciokrotnie. Polacy kupili w 2024 r. więcej aut chińskich niż citroenów i fiatów łącznie.
Tesla jako symbol innowacji i ekologii zaczyna być orędziem nienawiści i niezgody, co przekłada się na sprzedaż, która dosłownie pikuje w dół. Wszystko przez zaangażowanie Elona Muska w politykę przy administracji Donalda Trumpa.
Motocykliści nie będą już mogli wjechać na Północną Pętlę toru Nürburgring podczas sesji z tzw. przejazdami turystycznymi. To efekt licznych wypadków z udziałem jednośladów.
Hyundai rozpocznie w marcu pilotażową produkcję baterii ze stałym elektrolitem. Akumulator wykorzystujący rewolucyjną technologię zbliża się wielkimi krokami.
Rolls-Royce wprowadza na rynek wersję Black Badge swojego pierwszego samochodu elektrycznego. Spectre łączy w sobie jeszcze większą elektryczną moc i wyjątkowy wygląd.
Produkcja w Bełchatowie ruszy wolniej niż zakładał inwestor, powodem jest słaby popyt i wojna cenowa producentów naczep i zabudów.
Tylko połowa wartości – tak dużą utratę ceny notują używane modele Tesli. Ceny amerykańskich elektryków na portalach w Europie pikują w dół.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas