Aktualizacja: 06.10.2016 18:55 Publikacja: 06.10.2016 18:55
Migrująca komórka rakowa. Ten mechanizm odpowiada za przerzuty choroby, które znacząco utrudniają leczenie
Foto: AFP
Na pierwszy rzut oka biologia i informatyka pasują do siebie jak pięść do nosa, jednak – przekonuje firma – są ze sobą mocno powiązane na najbardziej podstawowym poziomie. Microsoft chce wykorzystać swoje doświadczenie w świecie nowych technologii do „odkodowania" raka, w taki sam sposób, w jaki analizuje dane czy poprawność programów. Co więcej, twierdzi, że stanie się to bardzo szybko.
– Myślę, że dla niektórych typów nowotworów wystarczy nam pięć lat, dla innych – dekada. A przez resztę stulecia będziemy wolni od raka – mówi „Telegraphowi" Jasmin Fisher z laboratorium firmy w Cambridge.
Ewolucja gatunków to proces, który trwa co najmniej kilka lub kilkanaście tysięcy lat. Okazuje się jednak, że w niektórych przypadkach może zająć znacznie mniej czasu. Najnowszy eksperyment wykazał, że ślimaki morskie potrzebowały na to zaledwie 30 lat.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
W ostatnią niedzielę października zmieniamy czas na zimowy. Cofnięcie zegarków o godzinę powoduje, że jesienne dni stają się jeszcze krótsze. Badania potwierdzają, że nasz organizm odczuwa to bardziej niż nam się wydaje. Zarówno zmiana czasu na letni, jak i powrót do czasu zimowego, mogą odbić się na naszym zdrowiu. Jakie niesie konsekwencje i jak im zaradzić?
Polscy studenci mają nowatorskie pomysły, ale brak wsparcia oraz współpracy między uczelniami a biznesem powoduje, że wiele ciekawych projektów nie trafia na rynek. Jak umożliwić młodym wynalazcom realizację ich odkryć w kraju?
Ozempic i Mounjaro to leki stosowane w przypadku otyłości oraz cukrzycy typu 2. Ostatnia analiza wykazała, że mogą one potencjalnie pomóc osobom uzależnionym od narkotyków i alkoholu. Aby to potwierdzić, niezbędne będą jednak dodatkowe badania.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
Prawdopodobieństwo wystąpienia wkrótce zjawiska La Niña wynosi 60 proc. - wynika z prognoz amerykańskich ekspertów z Narodowej Służby Oceanicznej i Atmosferycznej. Specjaliści dodają, że jeśli anomalia wystąpi, to będzie prawdopodobnie dość słaba. Czy i jak wpłynie na pogodę zimą?
W 2023 roku w Polsce powstało prawie 400 tysięcy nowych firm, a rynek przedsiębiorstw liczy już blisko 2,5 miliona aktywnych biznesów. Jak właściciele firm ubezpieczają swój biznes w obliczu coraz większych wyzwań gospodarczych i klimatycznych
Grupa Pelion chce sprzedać popularną sieć drogerii Natura niemieckiemu funduszowi Mutares. Na rynku liderem jest Rossmann, również z tego kraju, a rozpycha się coraz mocniej sieć dm.
Chociaż wiadomo, że aktywność fizyczna zmniejsza ryzyko wielu chorób, w tym raka jelita grubego, do tej pory nie było pewności, czy na to ryzyko ma wpływ pora ćwiczeń. Nowe badanie wykazało jednak, że warto planować treningi w określonych godzinach.
Opłaty za spotkania z psychoterapeutą to wydatki osobiste. Nie można ich zaliczyć do firmowych kosztów – twierdzi skarbówka.
Oddziały położnicze, które wykonają mniej niż 400 porodów rocznie nie będą likwidowane z mocy prawa. O losach porodówek zadecydują zespoły wojewódzkie.
Nowe badanie amerykańskich naukowców udowadnia istnienie „złej” i „dobrej” tkanki tłuszczowej. Wyjaśnia też, w jaki sposób można pozbyć się tej pierwszej. Dobra wiadomość jest bowiem taka, że jest to możliwe. Potrzeba jedynie odrobiny samodyscypliny.
Wyniki nowego badania nad wpływem korzystania z telefonów komórkowych na zdrowie mogą zainteresować wszystkich użytkowników tych urządzeń. Wnioski nie są optymistyczne, jednak badacze podkreślają, że kluczowe znaczenie dla kondycji serca ma przede wszystkim tryb życia, jaki nierzadko narzuca korzystanie z komórek.
Lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie na trzy dni wstecz pod warunkiem, że pacjent spełnia określone warunki. Większe uprawnienia w tym zakresie przysługują jedynie psychiatrom.
Trudniej ignorować to, co namacalne, niż to, czego nie widać. Może dlatego wielu szefów zapomina, że ich rola nie kończy się na zadbaniu o zdrowie fizyczne pracowników.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas