Reklama
Rozwiń

Branża hazardowa: blokowanie nielegalnych stron może być nieskuteczne

Prowadzenie działalności w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem objęte jest monopolem państwa.

Publikacja: 02.01.2017 11:33

Podobnie zresztą jak urządzanie gier hazardowych w internecie, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych - wynika z nowej ustawy hazardowej podpisanej trzy dni temu przez prezydenta.

Ustawa przewiduje możliwość blokowania dostępu do nielegalnych stron internetowych oraz „utrudnianie wykonywania płatności na rzecz podmiotów oferujących nielegalne gry hazardowe w internecie". Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB) pozytywnie oceniło nowelizację, która - ich zdaniem - daje realną szansę na naprawę rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Dziś rynek ten zdominowany jest przed podmioty działające nielegalnie. Dlatego, jak podkreśla Marta Kostka, prezes SPiPFB, kluczową kwestią będzie efektywne wdrożenie i przestrzeganie nowych przepisów. - Realizacja intencji ustawodawcy możliwa będzie wyłącznie wtedy, gdy organy państwa opracują i zaimplementują sprawne narzędzia pozwalające na pełną egzekucję prawa.

RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Media
Świąteczny worek z transakcjami
Media
To był bardzo burzliwy rok dla gier. Jaki będzie ten nadchodzący?
Media
„Globalny Chrząszcz”, nowość w ofercie podcastowej „Rzeczpospolitej”
Media
Nieoficjalnie: Warner Bros Discover rozpoczął proces sprzedaży TVN
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego
Media
Kto przejmie majątek Solorza? Ekspert wyjaśnia, co się może stać
Materiał Promocyjny
„Nowy finansowy ja” w nowym roku