Branża hazardowa: blokowanie nielegalnych stron może być nieskuteczne

Prowadzenie działalności w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych, gry telebingo oraz gier na automatach poza kasynem objęte jest monopolem państwa.

Publikacja: 02.01.2017 11:33

Podobnie zresztą jak urządzanie gier hazardowych w internecie, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych - wynika z nowej ustawy hazardowej podpisanej trzy dni temu przez prezydenta.

Ustawa przewiduje możliwość blokowania dostępu do nielegalnych stron internetowych oraz „utrudnianie wykonywania płatności na rzecz podmiotów oferujących nielegalne gry hazardowe w internecie". Stowarzyszenie Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB) pozytywnie oceniło nowelizację, która - ich zdaniem - daje realną szansę na naprawę rynku zakładów wzajemnych w Polsce. Dziś rynek ten zdominowany jest przed podmioty działające nielegalnie. Dlatego, jak podkreśla Marta Kostka, prezes SPiPFB, kluczową kwestią będzie efektywne wdrożenie i przestrzeganie nowych przepisów. - Realizacja intencji ustawodawcy możliwa będzie wyłącznie wtedy, gdy organy państwa opracują i zaimplementują sprawne narzędzia pozwalające na pełną egzekucję prawa.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Media
Ruszyła Rada Legislacyjna „Rzeczpospolitej”. Najlepsi eksperci i rekomendacje
Materiał Promocyjny
Jak wygląda nowoczesny leasing
Media
Szyld z logo Twittera wystawiony na sprzedaż. Waży 250 kg
Media
Prezes SkyShowtime: Europa to nasza ojczyzna. To nie koniec rewolucji
Media
Donald Trump uciszył „Głos Ameryki”. Elon Musk: Nikt ich już nie słucha
Materiał Partnera
Kroki praktycznego wdrożenia i operowania projektem OZE w wymiarze lokalnym
Media
Linearna telewizja walczy o widza. Pomagają technologie
Materiał Promocyjny
Suzuki Moto Road Show już trwa. Znajdź termin w swoim mieście