Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 30.08.2017 12:24 Publikacja: 30.08.2017 12:19
Foto: Bloomberg
Władze Aerofłotu skierowały list do pierwszego wicepremiera Igora Szuwałowa. Domagają się interwencji w sprawie działań Ministerstwa Transportu utrudniających zakup zachodnich samolotów przez rosyjskich przewoźników. Resort chce cofnąć obowiązującą zerową stawkę celną i VAT na importowane samoloty pasażerskie - dowiedziała się gazeta "Kommersant".
Rosja nie chce się też zgodzić na propozycję Białorusi i Kazachstanu, by wydłużyć czas obowiązywania ulg poza 2020 r. oraz, by rozszerzyć je na samoloty do 150 miejsc. To koliduje z rosyjskimi planami rozwoju własnej produkcji samolotów średniego zasięgu (MS-21-300 - następca TU 151).
Członkowie komisji dochodzeniowej, która miała wyjaśnić przyczyny katastrofy Boeinga 737 Jeju Air 29 grudnia 2024, znaleźli ptasie pióra w pozostałościach po silniku maszyny. Ze wstępnych odkryć wynika, że przyczyną była kolizja z ptakami.
Narodowa łotewska linia lotnicza poinformowała o konieczności odwołania ponad 4,6 tys. lotów w tym roku. Jako powód podaje kłopoty z silnikami do samolotów A220-300. Rząd w Rydze uważa, że zawinił prezes linii. Cała sprawa może mieć jednak drugie dno.
Obowiązujące od początku roku nowe limity emisji spalin, w praktyce nie do spełnienia przez producentów, będą skutkować wysokimi karami, a w konsekwencji wzrostem kosztów produkcji.
Airbus dostarczył w 2024 r. klientom 765 samolotów, tylko o 5 mniej od planu 770 sztuk. To duży sukces, bo dostawcy mieli problemy ze zwiększeniem produkcji podzespołów. Grupa musiała odroczyć część dostaw z powodu skomplikowanych negocjacji z klientami i z producentami foteli lotniczych.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
Od 1 stycznia autostrada A1 na trasie Toruń – Gdańsk jest ponownie płatna dla kierowców. Kto musi zapłacić i jaką kwotę?
W przyszłym roku Pireus, portowa dzielnica Aten, wzbogaci się o nową atrakcję - Narodowe Muzeum Podwodnego Dziedzictwa Starożytności.
Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju wspólnie z Enterprise Investor Fund IX inwestują w eTravel, polskiego organizatora podróży służbowych. Transakcja czeka jeszcze na akceptację Urządu Ochrony Konsumentów i Konkurencji.
Zespół telewizji CNN jak co roku przygotował listę 25 miejsc, szczególnie wartych odwiedzenia w tym roku. W rankingu znalazła się Polska reprezentowana przez Gdańsk.
Jakie pierwsze dni nowego roku, taki cały rok? Pracownicy biur podróży chcieliby pewnie spełnienia tej popularnej przepowiedni. W ostatnich dniach zdrożały bowiem cztery z pięciu najpopularniejszych wśród turystów kierunków. Czy organizatorzy wakacji przeżyją w styczniu oblężenie, jak w zeszłym roku?
„Zwiększenie potencjału przyrodniczego w regionie” to nazwa części 2.15 programu „Fundusze europejskie dla Kujaw i Pomorza”. Wnioski o dofinansowanie z jego środków będą przyjmowane do 17 lutego.
W 2024 roku z lotniska w Krakowie skorzystało 11 milionów pasażerów, o 18 procent więcej niż rok wcześniej. Był to rok rekordowy pod tym względem.
Lepsze zarządzanie gospodarką wodną, zniwelowanie efektu sezonowości, ale też ochrona dziedzictwa kulturowego - to główne cele, jakie stawia sobie rząd Balearów, żeby rozwijać turystykę. Na ich realizację przeznacza ponad 850 milionów euro.
Tureccy hotelarze przewidują, że w tym roku przyjedzie do nich jeszcze więcej turystów z Polski, a także Brytyjczyków, Hiszpanów i Włochów. W dalszym ciągu będą się jednak mierzyć z wyzwaniami wynikającymi z toczących się w regionie wojen.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas