Aktualizacja: 16.08.2017 11:59 Publikacja: 16.08.2017 11:59
EC Powiśle – wielki projekt realizowany w Warszawie jest przykładem rewitalizacji obejmującej cały kwartał miasta
Foto: materiały prasowe
Deweloperzy przestali już stawiać tylko na nowe, szybkie i łatwe projekty. Coraz chętniej sięgają po budynki, które można poddać modernizacji lub zabytki do rewitalizacji. Dlaczego nieruchomości, które do tej pory budziły niechęć stają się tak modne?
Temat rewitalizacji i modernizacji istniejącej zabudowy zaczyna być coraz bardziej interesujący dla deweloperów. Powodów tego jest kilka: brak atrakcyjnych działek w miastach, ale też moda na nieruchomości z duszą. Udane rewitalizacje, które odbiły się szerokim echem na polskim rynku nieruchomości przekonują sceptyków, że starsze budynki mogą być nie tylko sukcesem wizerunkowym, ale też ciekawe pod względem biznesowym.
Najbardziej pogorszyła się ocena segmentu mieszkań na sprzedaż i na wynajem – wynika z analiz portalu Nieruchomosci-online.pl.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Białołęckie osiedle spółki Unidevelopment ma ekologiczny certyfikat BREEAM na poziomie „Very Good”. Impuls Marywilska ma być gotowy w 2026 roku.
Sytuacja na rynku nieruchomości sprzyja kupującym. Mogą do woli przebierać w mieszkaniach, negocjując ich ceny.
Mieszkania i lokale usługowe przy al. Jana Pawła w Warszawie planuje Polski Holding Nieruchomości. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Unibep.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Właściciela zmieniły dwa nowe, w pełni skomercjalizowane obiekty handlowe w Garwolinie i Rudzie Śląskiej.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Właściciela zmieniły dwa nowe, w pełni skomercjalizowane obiekty handlowe w Garwolinie i Rudzie Śląskiej.
Deweloperzy mają obowiązek podawać ceny i ich składowe w miejscu sprzedaży detalicznej – wskazał urząd. Podawanie cen w internecie byłoby dobrą praktyką.
Deweloper stawia na mniejsze biurowce. na które łatwiej znaleźć nabywców. Będą też nowe projekty mieszkaniowe.
Tłumu chętnych na mieszkania w 2024 roku nie było. Zniechęcały wysokie ceny i drogie kredyty. Malejący popyt wymusił korekty cen i na rynku pierwotnym, i na wtórnym. W tym roku będzie łatwiej o okazję. Możliwe są kilkuprocentowe przeceny.
Luka podażowa, wzrost czynszów, wzrost popytu na elastyczne siedziby do pracy. Tak według ekspertów Savillsa będzie wyglądał stołeczny rynek biur w 2025 roku.
Sopra Steria Polska w 2026 r. zmieni swój katowicki adres. Firma z branży IT podpisała umowę najmu 4 tys. mkw. biur w budynku Grundmanna Office Park A.
Park logistyczny w sąsiedztwie warszawskiego lotniska zaoferuje 11 tys. mkw. powierzchni. Obiekt ma być gotowy w lecie tego roku.
Większy budżet na budownictwo społeczne i jawne ceny mieszkań deweloperskich – to nie ruchy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, tylko posłów Polski 2050.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas