Aktualizacja: 03.02.2017 08:54 Publikacja: 03.02.2017 08:45
Liderzy na rynku wynajmu hal
Foto: Rzeczpospolita
Ponad 608 tys. mkw. powierzchni magazynowych wynajęto za pośrednictwem Colliers International Poland w 2016 r. Jak mówi Grzegorz Paluch, dyrektor w dziale powierzchni logistycznych i przemysłowych tej firmy, ubiegły rok na rynku obiektów magazynowo-przemysłowych był najlepszy w historii.
Najemcy byli najbardziej aktywni w rejonie Warszawy, Górnego i Dolnego Śląska oraz Szczecina. – Miniony rok zapamiętamy jako czas kolejnej inwestycji firmy Amazon w Polsce. W rejonie Szczecina firma Panattoni buduje obiekt o powierzchni 161 tys. mkw. Inną spektakularną transakcją jest umowa najmu ok. 130 tys. mkw. podpisana przez firmę Goodman oraz Zalando – podaje Paluch.
Na 50-metrowe mieszkanie w Bytomiu trzeba by odłożyć ponad 34 wypłaty, w Warszawie – ponad 146.
Acciona rewitalizuje XIX-wieczny młyn na Dolnym Mieście w Gdańsku. Budynki kompleksu zdobyły certyfikat BREEAM Interim na poziomie "good".
Średnia cena transakcyjna mieszkań w Warszawie w ciągu roku poszła w górę o 12 proc., w Krakowie – o 24 proc.
Kupując mieszkanie z rynku wtórnego, można dziś wynegocjować 5 – 10 proc. rabatu – wynika z analiz portalu Nieruchomosci-online.pl.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
W ciągu trzech kwartałów zmniejszyła się liczba przekazanych mieszkań i mocno w dół poszła marża. Zysk grupy Marvipol zrobił inny segment.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas