Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 13.12.2017 14:57 Publikacja: 12.12.2017 22:08
Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński
„Tę karę traktowałabym jako symboliczną, która będzie czerwonym światłem ostrzegawczym dla wszystkich stacji i dziennikarzy" – powiedziała Hanna Karp, wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka. Chodzi o „symboliczne" prawie 1,5 mln zł, najwyższą karę, jaką kiedykolwiek nałożyła Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Otrzymał ją TVN za rzekome naruszenie art. 18 ust. 1 i 3 ustawy o radiofonii i telewizji poprzez „propagowanie działań sprzecznych z prawem i sprzyjanie zachowaniom zagrażającym bezpieczeństwu w trakcie relacjonowania wydarzeń w parlamencie i wokół niego, w dniach 16–18 grudnia 2016".
Podczas gdy opinia Polaków o Ukraińcach balansuje między emocją rozczarowania i oczywistością wsparcia zagrożonego ze strony wspólnego wroga narodu, Ukraińcy w świetle badań Centrum Mieroszewskiego chłodzą swoje emocje wobec najbliższego sąsiada. Szczęśliwie przeważają te pozytywne, z korzyścią dla obu narodów. I to jest dobry znak na przyszłość.
Spór o to, czy Andrzej Duda może zostać członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), to polityczne igrzyska i kolejny dowód na to, że sportem w Polsce rządzą ludzie małostkowi.
Przywódca liberalnego ugrupowania MoDem (Ruch Demokratyczny) François Bayrou został desygnowany przez prezydenta Emmanuela Macrona na nowego premiera Francji. A raczej narzucono głowie państwa jego kandydaturę .
Rafał Trzaskowski zachwycił swoich sympatyków rozmową po francusku z Emmanuelem Macronem. Jednak w kontekście kampanii, która miała odczarować jego elitarny wizerunek, pojawia się pytanie, czy to nie oddala go od przeciętnego wyborcy.
Po roku od zaprzysiężenia Donalda Tuska Polska stała się liderem nie tylko regionalnym, budując poważną pozycję w Europie. Ale pogłębiająca się polaryzacja społeczeństwa osłabia odporność kraju na zagrożenia zewnętrzne. Premier stoi przed kluczowym wyborem: jedność czy polityczne korzyści?
Po raz pierwszy w historii mamy olbrzymi problem deficytu w budżecie narodowego płatnika. I to nie wynika z niczego innego, jak tylko z rabunkowej gospodarki na NFZ-cie, którą brutalnie wykorzystano do celów politycznych pod koniec poprzedniej kadencji. Niedobór środków w systemie publicznym to sytuacja, która w sposób szczególny uzasadnia funkcjonowanie prywatnych ubezpieczycieli i prywatnego sektora opieki zdrowotnej, gdyż sektor prywatny ułatwia pacjentom dostęp do świadczenia opieki zdrowotnej. Sektor prywatny oferuje także pacjentom gwarancję przewidywalnych terminów oczekiwania na poszczególne konsultacje lekarskie oraz wiele innych korzyści – mówi prezes Zarządu PZU Zdrowie dr n. med. Igor Radziewicz-Winnicki.
Biblioteka Narodowa wykupiła depozyt przekazany jej przez ostatniego ordynata Zamoyskiego. Stała się właścicielem bezcennego zbioru dzieł polskiego piśmiennictwa.
Notariusz będzie mógł złożyć wniosek o wpis do księgi wieczystej w imieniu klienta, który nabywa nieruchomość w drodze spadkobrania. Ministerstwo Sprawiedliwości chce położyć kres obecnej niemądrej praktyce.
Mam nadzieję, że TVN pozostanie w rodzinie Warner Bros Discovery, z pożytkiem dla polskiego rynku mediów.
Dyrektor Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk, zdecydował o wytoczeniu procesu o ochronę dóbr osobistych telewizji TVN. Sprawa dotyczy reportażu "29 lat bezkarności. Fenomen ojca Tadeusza" i jego drugiej wersji "32 lata bezkarności. Fenomen ojca Tadeusza".
Włoska grupa MFE-MediaForEurope, kontrolowana przez rodzinę Berlusconich, jest prawdopodobnie zainteresowana kupnem TVN. Konglomerat już zabezpieczył sobie finansowanie w wysokości 3,4 miliarda euro – informuje Reuters.
Natalia Żyto, rzeczniczka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, którym kieruje polityk Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek, poinformowała, że rezygnuje ze stanowiska. Wcześniej premier Donald Tusk ogłosił, że czas na decyzję w sprawie Wieczorka.
Premier Donald Tusk zapowiedział w serwisie X, że w poniedziałek będzie rozmawiał z przewodniczącym Nowej Lewicy o ministrze nauki i szkolnictwa wyższego Dariuszu Wieczorku.
Brak tzw. piaskownic regulacyjnych dla systemów sztucznej inteligencji i zakusy zaostrzenia przepisów względem AI mogą zabić polskie nadzieje związane z rozwojem tej technologii – alarmują eksperci.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas