Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 05.03.2018 14:48 Publikacja: 05.03.2018 13:20
Foto: tv.rp.pl
Donald Trump wprowadza cła na stal i aluminium. Grozi nam wojna handlowa między Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi?
Jeszcze nie ma dramatu, ale sytuacja jest bardzo poważna. Trump realizuje, to co zapowiadał, czyli uczynienie Ameryki ponownie wielką. Unia Europejska odpowiedziała, że też będzie silna, wielka, coraz bardziej zintegrowana. Teraz jest próba sił.
Od nowego roku grupie BRICS przybył nowy członek - najliczniejsza muzułmańska społeczność świata (227 mln ludzi) - Indonezja. Kraj dołączył do Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz przyjętych w minionym roku takich tytanów gospodarki jak Egipt, Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Etiopia.
Choć przez większą część 2024 r. światowe ceny produktów mlecznych, mięsa i olejów roślinnych szły w górę, indeks - obrazujący to, co dzieje się z cenami żywności na świecie - pozostał poniżej poziomów z 2023 r. Pomogły przeceny cukru i zbóż.
Zwiększenie wspólnego budżetu na zbrojenia, euroobligacje czy wzrost finansowania Europejskiego Programu Przemysłu Obronnego (EDIP) – pomysłów na finansowanie obronności w UE jest kilka, ale na razie konkretów brak.
Nowym prezesem Głównego Urzędu Statystycznego został były dyrektorem Urzędu Statystycznego w Rzeszowie - informuje GUS.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
O rosnącej biedzie w USA i majątkach miliarderów. O złości francuskich przedmieść i strachu bourgeois. O federalizacji i rozpadzie Europy, o sztucznej inteligencji i Marksie. Rozmowa z prof. Andrzejem K. Koźmińskim o nieracjonalności świata u progu 2025 r.
Co dziś nowego w prawie i gospodarce? Co opublikowano w Dzienniku Ustaw, jakie akty prawne wchodzą w życie, jakie ważne interpretacje wydały sądy, co ogłosił GUS, a co zapowiedział rząd? Oto subiektywne kalendarium dla profesjonalistów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Francuskie media informują o dezercjach Ukraińców szkolonych we Francji na potrzeby brygady im. Anny Kijowskiej.
Dwóch mężczyzn zostało śmiertelnie rannych w wyniku strzałów, do których doszło w mieście Bad Friedrichshall w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec.
Od nowego roku grupie BRICS przybył nowy członek - najliczniejsza muzułmańska społeczność świata (227 mln ludzi) - Indonezja. Kraj dołączył do Brazylii, Rosji, Indii, Chin oraz przyjętych w minionym roku takich tytanów gospodarki jak Egipt, Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Etiopia.
Idąc szlakiem platformy X także koncern Meta zapowiada, że jego serwisy jak Facebook czy Instagram zmniejszą liczbę moderatorów treści. Media w USA zauważają, że to efekt zmiany władz i powrotu Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta.
Koncern ExxonMobil – jedna z największych na świecie spółek paliwowych – pozwał władze stanu Kalifornia. Powód? Firma uważa, że jest oczerniana przez władze, co negatywnie wpływa na jej relacje z klientami.
Eksperci różnią się w ocenie, czy państwo, którego przedstawiciel mógł dopuścić się zdrady dyplomatycznej, straci w oczach zagranicznych partnerów. Może ono pokazać, że dokonuje samorozliczeń, ale też zostać odsunięte od zakulisowych negocjacji.
W mijającym roku zmieniło się kierownictwo Teatru TV (Michał Kotański i Wojciech Majcherek), a widzowie uznali, że najbardziej lubią oglądać spektakle, które już znają.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas