Aktualizacja: 11.05.2017 21:34 Publikacja: 11.05.2017 21:01
Kilkudziesięcioletnie sieci przesyłowe i przestarzałe moce wytwórcze wymagają modernizacji – podkreślano podczas sesji „Nowy model inwestycji w energetyce”.
Foto: Rzeczpospolita, Tomasz Jodłowski
Zapotrzebowanie na energię elektryczną, inwestycje w zdolności produkcyjne, energetyka w przyszłości – to tematy sesji „Nowy model inwestycji w energetyce", która odbyła się na Europejskim Kongresie Gospodarczym w czwartek.
Popyt na energię rośnie o ok. 2–2,5 proc. rocznie. Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) realizują program inwestycyjny wart blisko 13–14 mld zł. – Zamiast obecnych 15 tys. km linii będziemy mieli prawie 20 tys. km. To sprawi, że Polska zacznie się zbliżać do takiego poziomu, jaki jest w Niemczech i krajach sąsiednich – mówił Andrzej Kaczmarek, dyrektor zarządzający w Centralnej Jednostce Inwestycyjnej PSE.
Infrastruktura ochrony zdrowia, system i kadry medyczne stają się ważnym elementem bezpieczeństwa publicznego. B...
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Hasło XVII Europejskiego Kongresu Gospodarczego to „Razem dla bezpiecznej przyszłości. United for a safe future”...
Czego brakuje, żeby system transportowy uznać za w pełni funkcjonalny? Jaka jest przyszłość Centralnego Portu Ko...
Jednym ze znaków rozpoznawczych wydarzenia jest duży nacisk na dyskusje o energetyce i jej transformacji. Nie in...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Czego trzeba, by digitalizacja służyła rozwiązywaniu, a nie mnożeniu problemów? W jakie technologie przyszłości...
W salonach dealerskich sieci Suzuki w całej Polsce ruszyły pokazy premierowych motocykli Suzuki DR-Z4S i DR-Z4SM. Nowe maszyny będzie można zobaczyć w miastach praktycznie w całej Polsce.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas