AI zaprzęgnięta do słuchania płuc
Chcemy, żeby nasze urządzenie znajdowało się w każdym domu, tak jak dzisiaj termometr – mówi Paweł Elbanowski, Chief Operation Officer&Co-Founder w StethoMe.
Wydrukujemy ludzką łąkotkę
Rozwijamy technologię biodruku 3D, opracowaliśmy własne rozwiązania, własne maszyny. Uczelnie na świecie będą potrzebowały olbrzymiej ilości takich urządzeń – mówią Maciej Tabiszewski, prezes BioCloner Health oraz Maciej Gołaszewski, członek zarządu tej firmy.
Potrzebna platforma współpracy
Uczelnie, tak jak firmy, zarządzają majątkiem i zasobami ludzkimi. Wyzwania, jakie się z tym wiążą, stały się osią debaty „Zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym na uczelniach”.
Zarządzanie różnorodnością – DEI jako wyzwanie i klucz do sukcesu nowoczesnych organizacji
Różnorodność, równość i inkluzja (DEI) to kluczowe elementy, które determinują rozwój i sukces nowoczesnych organizacji. Pomimo deklaratywnych działań i polityk, wciąż istnieją poważne wyzwania związane z ich implementacją, szczególnie w obszarach prawnych, instytucjonalnych oraz świadomości społecznej i biznesowej. Inkluzywność i równość w pracy to warunek niezbędny do pełnego wykorzystania potencjału ludzkiego oraz eliminacji barier ograniczających rozwój społeczny i zawodowy różnych grup.
Bezpieczeństwo lekowe - filar gwarantujący stabilność europejskiej gospodarki
Bezpieczeństwo lekowe, definiowane jako zdolność do samowystarczalności w zakresie produkcji leków i substancji czynnych (API), stanowi fundament zdrowotnej i ekonomicznej stabilności Europy. Zdaniem uczestników panelu dyskusyjnego „Bezpieczeństwo lekowe jako filar gwarantujący stabilność europejskiej gospodarki”, strategiczna niezależność wymaga nie tylko relokacji produkcji do Europy, ale także wsparcia rozwoju lokalnego przemysłu farmaceutycznego oraz stworzenia europejskiej listy leków krytycznych.
CSRD, CSDDD, Atestacja. Na jakim etapie jesteśmy?
W sesji otwierającej scenę ESG, na którą składało się wystąpienie na temat atestacji, panel dyskusyjny „CSRD, CSDDD, Atestacja. Na jakim etapie jesteśmy?” oraz case study Grupy ERBUD, omówiliśmy najważniejsze wyzwania, które czekają przedsiębiorstwa raportujące zgodnie z nowymi wymogami.
Transformacja biznesu w całym łańcuchu wartości – dobre praktyki
Łańcuchy wartości to jedno z największych wyzwań w raportowaniu zrównoważonego rozwoju. Zebranie danych od setek, a często tysięcy kontrahentów wiąże się z ogromnym nakładem pracy i wydatkami. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które pomogą im usprawnić ten proces. Na rynku pojawiają się rozwiązania wspierające raportowanie.
Wszystkie oblicza OZE. U progu rewolucji w czystej energii – największe wyzwania
Transformacja energetyczna jest nieodwracalna, a Polska musi przyspieszyć z realizacją inwestycji i legislacją, aby firmy działające w Polsce mogły dalej konkurować ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami. To główne postulaty uczestników panelu dyskusyjnego „Wszystkie oblicza OZE. U progu rewolucji w czystej energii – największe wyzwania”.