Aktualizacja: 22.11.2016 17:53 Publikacja: 22.11.2016 17:22
Do udziału w konkursie przystąpiło 1710 osób.
Foto: www.kssip.gov.pl
Część pisemna konkursu rozpocznie się o godz. 10 w salach warszawskiego EXPO. Egzamin potrwa 180 minut. Do konkursu przystąpi 218 osób. Tegoroczny limit miejsc wynosi 220. Wystarczy więc tylko podejść do rozwiązywania kazusów, by dostać się na aplikację w KSSiP.
I etap konkursu był rzeczywiście na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. To konieczne, bo Krajowa Szkoła kształci osoby, które w przyszłości będą sędziami i prokuratorami. Niepokoi mnie zaś to, że od lat obserwuję obniżanie progu zdawalności na egzaminie. A to może rodzić przypuszczenie, że obniża się poziom kształcenia na wydziałach prawa – mówi sędzia Małgorzata Manowska, dyrektor KSSiP.
Zasiłek dla bezrobotnych, określany jako „kuroniówka”, jest formą wsparcia finansowego, które ma zrekompensować brak dochodów w związku z utratą pracy. Aby otrzymać to świadczenie, trzeba spełnić określone warunki. Ile wynosi ono w tym roku?
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
Ścisłej ochronie prawnej podlegać będzie dodatkowo siedem gatunków ptaków. Zakaz polowań zaproponowany w projekcie rozporządzenia ma objąć ok. 126 tys. myśliwych, członków Polskiego Związku Łowieckiego.
Rząd chce obłożyć akcyzą grzałki do tytoniu i płynów nikotynowych. To nie są wyroby akcyzowe, ale taki zamiar trzeba zgłosić Brukseli. To się jednak nie stanie.
Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowa kwota wynagrodzenia minimalnego. Ile wynosi? Ile dostanie pracownik „na rękę” i jakie koszty poniesie pracodawca?
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Rodzice, którzy pobierają świadczenie wychowawcze 800 plus, powinni pamiętać o konieczności złożenia wniosku na nowy okres świadczeniowy w 2025 r. Nabór rozpocznie się już niedługo. Od kiedy można składać dokumenty?
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Członek zarządu, któremu spółka pokryła z własnych środków lub refinansowała studia MBA, ma przychód opodatkowany PIT.
Przewodniczący Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury, Jacek Skała, zwrócił się do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości Adama Bodnara o interwencję w sprawie dyskryminacji aplikantów prokuratorskich, którzy przygotowują się do egzaminu zawodowego w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury.
Egzaminy ósmoklasisty w 2025 roku odbędą się między 13 a 15 maja. Jednym z obowiązkowych przedmiotów jest język polski. Jakie lektury muszą znać uczniowie?
W 2025 roku maturzyści przystępują obowiązkowo do egzaminu pisemnego i ustnego z języka obcego nowożytnego. Większość uczniów będzie zdawać język angielski. Co trzeba wiedzieć o tym egzaminie?
W 2025 roku cykl egzaminów ósmoklasisty w terminie głównym odbędzie się tradycyjnie w maju. Znane są również czerwcowe daty dodatkowych terminów. Jak wygląda dokładny harmonogram egzaminów na zakończenie szkoły podstawowej?
Szykują się zmiany dla maturzystów, w tym tegorocznych. Chodzi między innymi o ułatwienia dla chorych przystępujących do egzaminu oraz czas przechowywania prac.
W poniedziałek 5 maja 2025 roku o godzinie 9.00 rozpocznie się matura pisemna z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jest ona obowiązkowa dla wszystkich maturzystów podobnie jak egzamin ustny z tego przedmiotu. Oto wymagania i formuła egzaminu.
Osoby z niepełnosprawnościami, po ukończeniu szkoły średniej, nie mogą pełnić w wojsku funkcji niewymagających sprawności fizycznej. Rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek apeluje w tej sprawie do ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas