Aktualizacja: 08.01.2020 16:22 Publikacja: 08.01.2020 17:00
Foto: Adobe Stock
Podstawowe informacje i deklaracje, jakie pracodawcy muszą sporządzić do 20 stycznia 2020 r. i za pomocą e-pfron2 wysłać elektronicznie do Funduszu, to:
- informacja roczna o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych INF-2 – sporządzają ją pracodawcy zwolnieni z wpłat na PFRON na podstawie art. 21 ust. 2, 2a, 2b lub 2e ustawy o rehabilitacji; są to m.in: pracodawcy zatrudniający co najmniej 25 etatów i osiągający wskaźnik 6 proc. osób niepełnosprawnych lub pracodawcy niedziałający w celu osiągnięcia zysku, np. domy pomocy społecznej czy hospicja. Ci pracodawcy muszą też przesłać do 20 stycznia br. informację miesięczną o zatrudnieniu, kształceniu lub o działalności na rzecz osób niepełnosprawnych INF-1 za grudzień 2019 r.
Firmy, planując przyszłoroczne budżety, powinny uwzględnić podwyżki dla kobiet. Obniżki dla mężczyzn raczej nie...
Wiza uzyskana w innym państwie Schengen nie będzie już uprawniać do pracy w naszym kraju. Cudzoziemcy powinni sz...
Podpisanie umowy o zakazie konkurencji zwiększa bezpieczeństwo pracodawcy i stwarza mocniejsze podstawy do wycią...
Dyrektywa o jawności wynagrodzeń wpłynie na przyszłoroczne budżety pracodawców. Warto już teraz przeanalizować w...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Zatwierdzenie przez związki zawodowe lub przedstawiciela załogi regulaminu, który zawiera zapisy niezgodne z pra...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas