Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 03.07.2015 13:24 Publikacja: 03.07.2015 13:24
Osłonięte elewacje remontowanych kamienic Muzeum Warszawy
Foto: Fotorzepa/Adam Burakowski
Zdjęte drewniane podłogi odsłoniły konstrukcję stropów
Foto: Fotorzepa
Remont jest jedyną okazją, kiedy można zobaczyć konstrukcję stropów zabytkowych kamienic
Foto: Fotorzepa
Prace trwają także na podwórkach należących do muzeum
Foto: Fotorzepa
W tym pomieszczeniu powstanie specjalny magazyn do przechowywania historycznych druków i dokumentów
Foto: Fotorzepa
Prace konserwacyjne przy XVII-wiecznym malowidle na jednym z sufitów
Foto: Fotorzepa
Fragment odnawianego malowidła
Foto: Fotorzepa
Malowdiło zdobi drewniany sufit
Foto: Fotorzepa
Drzwi czekające na powrót na swoje miejsca
Foto: Fotorzepa
Widok na kolejne z podwórek muzeum
Foto: Fotorzepa
Zdobiące podwórze sgraffita powstały w okresie międzywojennym
Foto: Fotorzepa
Malowidło "Kucie Kos" Wojciecha Fangora umieszczone na jednej ze ścian osłonięte na czas remontu. Obraz nawiązuje do wydarzeń powstania styczniowego. Przez około 60 lat pozostawał zasłonięty. Udostępniony publiczności został w 2013 roku.
Foto: Fotorzepa
Zdjęcie przedstawiające fragment pracy Fangora
Foto: Fotorzepa
Prace na zewnątrz
Foto: Fotorzepa
Na potrzeby odnowionego muzeum powstają nowe przejścia pomiędzy kamienicami
Foto: Fotorzepa
W 2012 roku zwiedzającym udostępnione zostały odnowione muzealne piwnice. Obecnie są nieczynne w związku remontem prowadzonym na wyższych kondygnacjach
Foto: Fotorzepa
W jednej z piwnic można zobaczyć cegły z odciśniętymi łapami psów. Dolna pochodzi ze średniowiecza, górna jest współczesną rekonstrukcją
Foto: Fotorzepa
Fragment ściany osmolonej pożarem, do którego doszło podczas Powstania Warszawskiego. Część kamienic muzeum przetrwała wojnę dzięki ogniotrwałym stropom zbudowanym przed jej wybuchem na potrzeby Muzeum Dawnej Warszawy
Foto: Fotorzepa
Pod warstwami farby i tynku konserwatorzy odkryli oryginalne zdobienia
Foto: Fotorzepa
Równolegle z pracami remontowymi w muzeum prowadzona jest budowa nowej ekspozycji. Całość prac ma zakończyć się w roku 2017
Foto: Fotorzepa
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Lato jeszcze nie zagościło w pełni, a już organizatorzy prześcigają się w ogłaszaniu line-upów kolejnych wydarzeń. Które festiwale musisz wziąć pod uwagę, jeśli lubujesz się w elektronicznych setach? A jakie imprezy spodobają się tym wolącym pobujać się do rapowych bitów? Poniżej przybliżamy 4 wyjątkowe festiwale muzyczne!
Fundacja Identitas przyznała nagrodę specjalną byłemu dyrektorowi Muzeum Historii Polski Robertowi Kostrze.
W Łodzi powstaje muzeum, które upamiętni dziecięce ofiary Niemców z założonego przez nich obozu. Równolegle IPN prowadzi poszukiwania miejsc, gdzie zmarłe w tym miejscu odosobnienia dzieci były grzebane.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Murowane ściany wewnętrzne, których nie da się zdemontować i znów postawić, nie liczą się do powierzchni użytkowej.
Najnowsza wystawa na Wawelu „Oko malarza. Tadeusz Kuntze (1727–1793)” przypomina niezwykłego polskiego artystę, który zrobił europejską karierę.
Muzeum Narodowe w Krakowie na wystawie „Kapiści. Sto lat!” w Pawilonie Józefa Czapskiego opowiada o artystycznej grupie kolorystów, którzy wywarli znaczący wpływ na rozwój współczesnego polskiego malarstwa.
29 listopada, w 194 rocznicę powstania listopadowego, otwarta zostanie wystawa „Ikonosfera Wyspiańskiego. Noc listopadowa w Łazienkach Królewskich” w Podchorążówce i w Pałacu na Wyspie.
Europejskie Forum Muzeów ogłosiło nominacje w konkursie na europejskie muzeum roku. Na liście znalazło się aż 5 muzeów z Polski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas