Wystawa „Księżna Daisy von Pless”, otwierana 23 lutego w bielskim Muzeum Historycznym, pokaże ją na szklanych negatywach z lat 1897–1911, pochodzących ze słynnego londyńskiego Studia Lafayette'a. Ekspozycja przygotowana została przez Muzeum Zamkowe w Pszczynie we współpracy z Victoria & Albert Museum w Londynie.
Księżna Daisy von Pless, czyli Mary Theresa Cornwallis-West, była znaną postacią w całej ówczesnej Europie. Urodziła się w 1873 r. w arystokratycznej rodzinie Cornwallis-West w północnej Walii. W wieku 18 lat wyszła za mąż za Hansa Heinricha XV Hochberga von Pless (1861–1938), jednego z najbogatszych niemieckich arystokratów, właściciela zamków w Pszczynie i Książu.
Para poznała się na zaaranżowanym spotkaniu – podczas balu w 1891 w Londynie. Matka Daisy uznała Hochberga, 30-letniego bogatego arystokratę i sekretarza ambasady niemieckiej w Londynie za doskonałą partię dla niespełna 18-letniej córki. Przetańczyli całą noc, a kilka tygodni później książę się oświadczył i w tym samym roku odbył się ich ślub w Londynie w kościele św. Małgorzaty na terenie londyńskiego opactwa Westminster. Było to wielkie wydarzenie w całej Europie. Sama królowa Wiktoria błogosławiła młodej parze.
Ogromny majątek księcia i koneksje rodziny Cornwallis-West pozwoliły parze na wystawne i dostatnie życie. Wiele podróżowali niemal po całym świecie i byli gośćmi w najznakomitszych dworach ówczesnej Europy. Uczestniczyli w balach, polowaniach, derbach i regatach.
Ale potem w ich związku zaczął narastać kryzys. I małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1922 roku. Hans Heinrich ożenił się powtórnie z hiszpańską arystokratką Klotyldą (Małżeństwo to zakończyło się skandalem, bo z macochą romansował najmłodszy syn księcia - Bolko), do czego nawiązuje film „Magnat” Filipa Bajona.