- Wydaje mi się, że jednak była pewna próba pomagania Hillary Clinton przez media – powiedział w środowym programie #RZECZoPRAWIE Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego, oceniając wybory prezydenckie w USA.
- Sondaże wskazywały na różnice od 2 % do 4 % na korzyść Clinton. I tak było prawie przez cały okres przedwyborczy. W dniu wyborów CNN pokazywało tablice z rozkładem głosów, z których wynikała miażdżąca przewaga Clinton. A tu widzimy, że nigdy nie było tam żadnej przewagi – dodał gość programu w rozmowie z Tomaszem Pietrygą.
Zdaniem Artura Wróblewskiego to co się wydarzyło, to syndrom Bronisława Komorowskiego. Zaszła identyczna sytuacja jak w przypadku byłego prezydenta, że wiele osób ukryło swoje prawdziwe preferencje np. pod wpływem środowiska.
Według gościa programu Hillary Clinton prezentuje sobą zmęczenie materiału. Nie ma w niej charyzmy, którą posiada zdecydowanie Trump.
Na pytanie skąd zatem się bierze niechęć do Trumpa – Wróblewski odpowiedział, że zapewne wynika ona z tego, że część osób uważa go za „buraka", a głosowanie na niego to „obciach".