Wzorem w populizm

Prezydent wspomniał o możliwości zapisania wieku emerytalnego w konstytucji. Mam nawet pomysł, jak sformułować odpowiedni przepis. Napisałbym tak: „Każdy obywatel ma prawo do równej dla wszystkich emerytury od początku roku kalendarzowego następującego po roku, w którym ukończył wiek niższy od oczekiwanej średniej długości życia o iloczyn 10 i współczynnika dzietności ogólnej"!

Aktualizacja: 30.08.2017 07:06 Publikacja: 29.08.2017 19:54

Wzorem w populizm

Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński

Nawet biskupi powinni się włączyć w debatę konstytucyjną i napisać list do wiernych: „Poznacie prawdę, a prawda uczyni Was wolnymi". Prawda zaś jest taka, że Pan Jezus już więcej chleba i ryb nie rozmnoży, a w ZUS nie ma żadnych pieniędzy. Te, które dziś płacimy, są natychmiast wydawane na emerytury naszych rodziców i dziadków, pensje pracowników ZUS i system komputerowy, który liczy, jaką dostaniemy emeryturę, na którą będą płaciły nasze dzieci i wnuki. Warunek podstawowy jest taki, że trzeba zrobić te dzieci, by one z kolei zrobiły te wnuki. Na opodatkowanie robotów raczej bym nie liczył.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Opinie Ekonomiczne
Witold M. Orłowski: Gospodarka wciąż w strefie cienia
Opinie Ekonomiczne
Piotr Skwirowski: Nie czarne, ale już ciemne chmury nad kredytobiorcami
Ekonomia
Marek Ratajczak: Czy trzeba umoralnić człowieka ekonomicznego
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Klęska władz monetarnych
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Opinie Ekonomiczne
Andrzej Sławiński: Przepis na stagnację