Aktualizacja: 27.02.2017 09:40 Publikacja: 27.02.2017 09:33
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Foto: AFP
Taka wstążeczka to polityczna deklaracja, symbol wsparcia dla organizacji ACLU (American Civil Liberties Union), stawiającej sobie za cel ochronę konstytucyjnych praw obywatelskich w USA. To ta organizacja złożyła w sądzie pozew przeciwko dekretowi Donalda Trumpa, który blokował na 90 dni możliwość wjazdu do USA obywatelom kilku państw.
Wśród gwiazd, które przypięły sobie wstążkę byli między innymi zdobywca Oscara za najlepszą rolę męską Casey Affleck, twórca głośnego broadwayowskiego musicalu "Hamilton" Lin-Manuel Miranda, aktorki Ruth Negga i Busy Phillips, producent Harvey Weinstein czy modelka Karlie Kloss.
Zamek Królewski w Warszawie prezentuje cenną kolekcję sztuki europejskiej, pochodzącą z Narodowego Muzeum Sztuki im. Bohdana i Warwary Chanenków w Kijowie.
Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk, twórczynią bloga Zwierz Popkulturalny, recenzentką i autorką książek o popkulturze, rozmawiamy na temat seriali. Jakie tytuły zasługują na miano produkcji roku? Na jakim etapie streamingowej rewolucji się znajdujemy?
W stolicy Szwecji ruszył Tydzień Noblowski. Rozpoczął się od tradycyjnego przekazania osobistych przedmiotów należących do tegorocznych noblistów do sztokholmskiego Muzeum Nagrody Nobla oraz sygnowania krzeseł w tamtejszej kawiarni.
W wieku 87 lat zmarł Stanisław Tym, autor tekstów, aktor, reżyser, a także dyrektor teatrów. Masową popularność zdobył jako prezes Ryszard Ochódzki w filmach „Miś”, „Rozmowy kontrolowane” i „Ryś”. Był również felietonistą „Rzeczpospolitej”.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Polska kultura straciła jednego ze swoich najwybitniejszych artystów – Stanisława Tyma. Aktor, reżyser i satyryk, zmarł w wieku 87 lat. Ludzie kultury i politycy żegnają legendę polskiego filmu.
Festiwal EnergaCAMERIMAGE w Toruniu jest krytykowany w światowych mediach przez kobiety z branży filmowej oraz wspierających je twórców. Dyrektor Marek Żydowicz broni się i przeprasza. Chciał bronić jakości, a uznano że posądza twórczynie o przeciętność.
Na ekrany wchodzi film Damiana Kocura „Pod wulkanem”, polski kandydat do Oscara. A jakie filmy proponują w tej rywalizacji o statuetkę Amerykańskiej Akademii Filmowej inne kraje europejskie?
„Pod wulkanem” Damiana Kocura został wybrany polskim kandydatem do Oscara w kategorii filmu międzynarodowego
Aleksandra Kurzak, Piotr Beczała i polsko-ukraiński dyrygent Yaroslav Shemet znaleźli się wśród tegorocznych nominowanych do International Opera Awards. Nazwiska zdobywców operowych Oscarów poznamy 2 października na gali w Monachium.
Oscar, najgłośniejsza nagroda świata filmu, się zmienia: honoruje Europę, trudne tematy, broni wolności, dostrzega opowieści o pogmatwanych ludzkich losach i zagrożeniach.
Brytyjsko-amerykańsko-polska koprodukcja „Strefa interesów” ze statuetką za film zagraniczny.
Brytyjsko-amerykańsko-polska koprodukcja „Strefa interesów” nagrodzona Oscarem za film zagraniczny
Przyjęcie organizowane po gali wręczenia Oscarów przez magazyn "Vanity Fair" od lat gromadzi nie mniej gwiazd niż najsłynniejszy czerwony dywan. Nie inaczej było i w tym roku. Aktorki, modelki i celebrytki zaprezentowały bardzo różnorodne stylizacje. Oto najciekawsze z nich.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas