Mecz Lechii wygrał Dusan Kuciak. Wygrał, choć był remis 2:2. Piast miał przewagę i powinien zdobyć więcej bramek niż dwie. Kuciak bronił jednak fantastycznie i było tylko 2:0. Dlatego gdy w 87. minucie Łukasz Zwoliński strzelił gola, lechici mieli prawo myśleć o remisie.

I wtedy zaczął się dreszczowiec: w ostatniej minucie sędzia przyznał Piastowi rzut karny. Tydzień temu karnego nie wykorzystał Michał Żyro, ale był to mecz wygrany (2:0 z Górnikiem). Żyro jako wykonawca odpadał, Jakuba Świerczoka już na boisku nie było. Do piłki podszedł więc Tomasz Jodłowiec i strzelił prosto w bramkarza. Chwilę później sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy, którą wykorzystał Flavio Paixao i Piast stracił zwycięstwo.

Zmiana trenera w Lechu nic nie dała. Raków nie miał problemów z odniesieniem zwycięstwa, a Maciej Skorża już wie, ile pracy go czeka. Także zmiana w Mielcu niczego nie zmieniła. Prezes Stali piastuje swój urząd od grudnia i chyba jeszcze nie rozumie futbolu, skoro zwolnił Leszka Ojrzyńskiego po 14 meczach. Ale prezes był kiedyś asystentem senatora Grzegorza Laty, który z kolei był kolegą Włodzimierza Gąsiora. To miłe, że Stal postanowiła zwrócić się o pomoc do mielczanina. Tyle że Gąsior od dziesięciu lat nie pracuje w ekstraklasie, a wcześniej nie słynął z osiągnięć trenerskich.

Tylko Maciejowi Bartoszkowi udał się debiut w roli trenera Wisły Płock. Przegrywać 0:2 i zremisować w szóstej minucie doliczonego czasu – to się Wiśle chwali.

PKO BP Ekstraklasa - 25. kolejka

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin 0:2 (K. Kozłowski 33, S. Kowalczyk 64-karny)
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław 1:1 (A. Manneh 26 - F. Piasecki 70)
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice 2:2 (Ł. Zwoliński 87, F. Paixao 90-karny – D. Steczyk 29, P. Sokołowski 48)
Raków Częstochowa – Lech Poznań 3:1 (F. Tudor 10, K. Piątkowski 29, M. Cebula 56 – M. Ishak 49)
Wisła Kraków – Warta Poznań 0:1 (M. Kuzimski 88)
Stal Mielec – Zagłębie Lubin 0:2 (F. Starzyński 38-karny, P. Szysz 73)
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok 2:2 (M. Szwoch 78, A. Uryga 90+6 – J. Imaz 35, B. Bida 61)
Legia Warszawa – Cracovia 0:0