Aktualizacja: 08.06.2018 16:00 Publikacja: 16.10.2018 00:01
Premier Mateusz Morawiecki oraz Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita".
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Nz. od lewej: Teresa Czerwińska, minister finansów, Jacek Fotek, wiceprezes zarządu GPW, Mateusz Morawiecki, premier RP.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Nz. od lewej: Minister finansów Teresa Czerwińska oraz Maria Wysocka, wiceprezes Gremi Media.
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński
Nz. od lewej: Andrzej Stec, redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet i zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” oraz Iwona Sroka, członek rady nadzorczej Skarbiec TFI SA, członek zarządu, Murapol.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Nz. od lewej: Redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita" Bogusław Chrabota oraz Jacek Fotek, wiceprezes zarządu GPW.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Nz. od lewej: Cezary Kochalski, doradca Prezydenta RP oraz Tomasz Jażdżyński, prezes Gremi Media.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Mateusz Morawiecki, premier RP.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Premier RP Mateusz Morawiecki
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Anna Zalewska, minister edukacji narodowej.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Minister finansów Teresa Czerwińska
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Panel dyskusyjny „Dokaąd zmierza polska gospodarka – kiedy będziemy gospodarka? 4.0?”. Nz. od lewej: Marcin Chludziński, prezes zarządu, ARP, Jacek Fotek, wiceprezes zarządu GPW, Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, Krzysztof Krawczyk, partner, CVC Capital Partners, Przemysław Sypniewski, prezes zarządu, Poczta Polska SA oraz moderator panelu Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita”.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Panel dyskusyjny „Inwestycje przyszłości – w co inwestować, aby Polska była potentatem gospodarczym”. Nz. od lewej Alojzy Nowak, dziekan Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Waldemar Markiewicz, prezes Izby Domo´w Maklerskich, Marcin Petrykowski, dyrektor zarządzający, S&P Global Ratings, Tomasz Czechowicz, partner zarządzający MCI Capital, moderator Andrzej Stec, Andrzej Stec, redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet i zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” oraz Wojciech Fedko, wiceprezes zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Panel dyskusyjny „Branże przyszłości – jakie stoją przed nami szanse i zagrożenia”. Nz. od lewej Piotr Zaremba, dyrektor zarządzający ElectroMobility, Grzegorz Lot, wiceprezes ds. sprzedaży na rynku masowym w Tauronie Sprzedaży, Michał Kurtyka, wiceminister energii, Leszek Hołda, członek zarządu, PKP Energetyka oraz moderator Michał Niewiadomski, redaktor dziennika „Rzeczpospolita”.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Panel dyskusyjny „Innowacyjność polskiej gospodarki – w jaki sposób dogonić Zachód”. Nz. od lewej: Krzysztof Kowalczyk, szef działu ekonomicznego, dziennik „Rzeczpospolita”, Jacek Kędzior, partner zarządzający EY Polska, Julia Krysztofiak-Szopa, prezes Startup Poland, Adam Piotrowski, prezes zarządu VIGO System oraz Maciej Sadowski, prezes fundacji Startup Hub Poland.
Foto: Fotorzepa/Borys Skrzyński
Jeśli miałaby się ziścić prognoza ONZ, że w roku 2050 przy pozytywnym scenariuszu będzie nas tylko 32 mln, to znajdziemy się w trudnej sytuacji pod względem podaży siły roboczej. Aby zwiększyć rozrodczość należałoby przeznaczyć duże pieniądze publiczne na rozwinięty system opieki przedszkolnej. Tak, aby przyciągnąć na rynek pracy kobiety – uważa prof. Grzegorz W. Kołodko, b. wicepremier i minister finansów, wykładowca Akademii Leona Koźmińskiego.
Branża ubezpieczeniowa staje przed zupełnie nową sytuacją. Dziś wszelkie decyzje na drodze podejmuje kierowca i ponosi ich konsekwencje. Niedługo będzie inaczej. Zastanawiamy się, jak ubezpieczać pojazdy autonomiczne. Staniemy też przed dylematami z pogranicza filozofii i etyki. Jak w trakcie wypadku wybierać mniejsze zło i kto ma być odpowiedzialny? Ten, kto programuje samochód, czy np. jego producent? – mówi Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Prezes grupy banków spółdzielczych SGB Jarosław Dąbrowski uważa, że największym wyzwaniem będzie zbudowanie bezpiecznego świata opartego na mobilności i technologiach świata finansów. Kluczowe będzie pogodzenie bezpieczeństwa, stabilnego rozwoju z nowoczesnym otwarciem na potrzeby nowego pokolenia.
Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej uważa, że priorytetem powinna być żegluga śródlądowa, odbudowanie jej i stworzenie nowych możliwości komunikacyjnych. Także wykorzystanie potencjału rodzącego się w polskich portach.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics uważa, że powinniśmy stawać się gospodarką wiedzy, która tworzy zaawansowane produkty, a nie opiera się na niskich kosztach pracy.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
Już 13 grudnia 2024 r. w Google for Startups w Warszawie odbędzie się Wielki Finał Econverse Cup 2024 – kulminacyjny punkt największej symulacji tworzenia biznesu dla młodych w Polsce. Po raz trzeci młodzi Polacy z pięciu miast będą mieli niepowtarzalną okazję zmierzyć się w rywalizacji, prezentując swoje pomysły na biznes przed jury, w skład którego wejdą inwestorzy, mentorzy oraz aniołowie biznesu. W tym roku wydarzenie uświetni wystąpienie Sebastiana Kulczyka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas